Start Hot Nie bądź jak znany aktor. Policjanci apelują, by nie wsiadać za kółko po spożyciu alkoholu

Nie bądź jak znany aktor. Policjanci apelują, by nie wsiadać za kółko po spożyciu alkoholu

przez Nysa Hot

Jak co roku w okresie Wszystkich Świętych odczuwany jest wzmożony ruch na drogach. W związku z tym jest także więcej policyjnych patroli. Niestety, nie odstrasza to amatorów jazdy na podwójnym gazie. W ubiegły weekend mundurowi zatrzymali dwóch pijanych kierowców.

– Od piątku policjanci odnotowali 16 kolizji drogowych na terenie naszego powiatu, w których nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Niestety w tym czasie zatrzymaliśmy dwóch nietrzeźwych kierowców – informuje nyska Policja.

Pierwszy z nich to 38-letni kierowca audi zatrzymany w Nysie. Policjantów powiadomili pracownicy stacji benzynowej. Mężczyzna miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu.

– Kolejny nieodpowiedzialny kierowca to 30-letni właściciel peugeota. Policjanci otrzymali informacje o zdarzeniu drogowym. Mężczyzna stracił panowanie nad kierowanym przez siebie pojazdem w wyniku czego najechał na ogrodzenie oraz słup telekomunikacyjny.  Nieodpowiedzialny kierujący miał blisko jeden promil alkoholu – relacjonuje nyska Policja.

Za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź