Start Aktualności Nie daj się okraść „na klamkę”

Nie daj się okraść „na klamkę”

przez Nysa Hot

Złodzieje co rusz wymyślają nowe metody oszustwa. Prócz sposobu „na wnuczka” czy „na policjanta”  kradną także “metodą na klamkę”. Pamiętajmy, by zamykać nasze mieszkanie na klucz!

Schemat działania jest prosty. Złodzieje zakradają się na klatki schodowe i delikatnie naciskają klamki – sprawdzając jaki będzie efekt. Jeśli drzwi są zamknięte na klucz – rezygnują i sprawdzają następną klamkę. Jeśli ktoś zapomniał zamknąć, momentalnie wchodzą do środka. Najczęściej kradną przedmioty z korytarza. Ci bardziej zuchwali przeszukują pokoje, kradnąc cenne przedmioty czy biżuterię.

Do tego typu kradzieży najczęściej dochodzi latem, często bowiem drzwi wejściowe do klatek pozostają otwarte, a to idealna okazja dla złodziei. Pamiętajmy o tym, by zabezpieczać swoje mieszkania i zwracać uwagę na kręcących się po klatkach schodowych nieznajomych ludzi.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź