Start Aktualności Nie każdy rozstawi namiot przy jeziorze

Nie każdy rozstawi namiot przy jeziorze

przez Nysa Hot

AKWA zwiększa poziom bezpieczeństwa przy Jeziorze Nyskim. Co zmieni się na terenie zarządzanym przez spółkę? 

Pierwszy weekend wakacji pokazał, że mieszkańcy oraz turyści nie planują rezygnować z wypoczynku nad Jeziorem Nyskim. W ostatnich dniach teren zarządzany przez AKWĘ był pełen plażowiczów. W związku z ostatnimi opadami, a co za tym idzie podniesieniem się poziomu wody, plaży na Skorochowie jest coraz mniej. Spółka gminna reaguje i tym samym wprowadza kolejne zasady bezpieczeństwa.

Podjęliśmy decyzję, że na czas trwającej pandemii, zmniejszamy teren pod pole namiotowe. W ten sposób ograniczymy zdecydowanie ilość osób przyjeżdżających i przebywających na ośrodku – informuje AKWA

Spółka zachęca jednak do aktywnego spędzania czasu nad Jeziorem Nyskim. Ważne jednak, aby w tym wyjątkowym czasie, pamiętać o bezpieczeństwie swoim oraz innych. AWKA radzi, aby zachowywać 2 – metrowy dystans społeczny, zajmować dla siebie oraz bliskich 4 m2 terenu, a w przypadku przepełnionej plaży zdecydować się na odpoczynek na terenach zielonych.

Najważniejsze jednak, by nie zapominać o zdrowiu i w przypadku złego samopoczucia pozostać w domu. Warto także pamiętać o własnym sprzęcie turystycznym i wypoczynkowym oraz dbaniu o porządek.

 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź