Start Lifestyle Nie musisz mieć 18 lat żeby zagłosować

Nie musisz mieć 18 lat żeby zagłosować

przez Nysa Hot

Jeszcze tylko przez kilka dni (do 09.05) można oddawać głosy na projekty złożone w ramach budżetu obywatelskiego. W tegorocznej edycji odgórnie został zniesiony limit wieku. W tym roku nowością w Nysie jest również podział na miasto i sołectwa.

Zmiany w regulaminach BO w poszczególnych miastach wymusiła znowelizowana ustawa o samorządzie gminnym, w której budżet obywatelski i jego zasady zostały wpisane jako obowiązkowe dla gmin na prawach powiatu. Wśród najważniejszy zmian znalazła się ta, dotycząca zniesienia granicy wieku osoby, która składała projekt. Do tej pory trzeba było mieć co najmniej 16 lat. Od tego roku każdy mieszkaniec mógł złożyć projekt i może wziąć udział w głosowaniu, bez względu na wiek. 

W Gminie Nysa w regulaminie dodano zapis o podziale na miasto i sołectwa. To efekt wielu głosów niezadowolenia, że sołectwa zdominowały BO, a sołtysom łatwiej jest zebrać głosy na wiosce, gdzie wszyscy się z znają.

Kto jeszcze nie oddał głosy najwyższy czas. My zachęcamy do oddania głosu na nasz projekt, zakupu defibrylatorów do placówek oświatowych i administracji publicznej >>> link do strony z głosowaniem

 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź