Start Aktualności Nie oddzwaniaj na te numery! To oszustwo!

Nie oddzwaniaj na te numery! To oszustwo!

przez Nysa Hot

Pomysłowość oszustów nie zna granic.  W ostatnich dniach dostaliśmy od naszych Czytelników sygnały o dziwnych połączeniach jakie przychodziły na ich telefony. Numer najczęściej zaczynał się od cyfr 995 lub 375. 

Zazwyczaj oszuści puszczają jedynie krótką „strzałkę”, licząc, że odruchowo oddzwonimy. Jak się okazuje, potrafią zadzwonić o różnych porach, czasami nawet w nocy. Oszustwo jest dobrze zaplanowane. Numery, z których dzwonią oszuści przypominają numery stacjonarne z kierunkowym z polskich miast.

-Przykładowo może to być początek (+995), gdzie (95) to numer kierunkowy do Gorzowa. Kolejny numer, jaki wykorzystują przestępcy, rozpoczyna się od (+375), gdzie (75) to z kolei numer kierunkowy do Jeleniej Góry. W rzeczywistości jednak numery przekierowują za granicę.  – ostrzega portal dobreprogramy.pl

Pamiętajmy, by w żadnym wypadku nie oddzwaniać na podejrzane numery. Oddzwonienie niestety może skończyć się utratą pieniędzy. I to sporych. Polskie numery rozpoznamy po prefiksie (+48). Ponadto składają się zawsze z 9 cyfr – dłuższe lub krótsze powinny wzbudzić nasze podejrzenia.

Powiązane artykuły

Skomentuj

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź