Start Aktualności Nie tylko czad groźny. 4 jednostki straży w akcji przy Biskupa Jarosława

Nie tylko czad groźny. 4 jednostki straży w akcji przy Biskupa Jarosława

przez Nysa Hot

Do zdarzenia doszło dzisiaj (17.02) około godziny 19.30. Straż dostała wezwanie o wyczuwalnym w bloku zapachu gazu. Strażacy sprawdzili wszystkie mieszkania w pionie.

Jak mówi dla Nysa Hot rzecznik KP PSP w Nysie, Dariusz Pryga – zgłoszenie dotyczyło jednego z mieszkań na parterze bloku w niedalekim sąsiedztwie gmachu Sądu Rejonowego. Strażacy chcieli wywarzyć drzwi, ale ostatecznie przebywająca w mieszkaniu kobieta usłyszała dzwonienie i pukanie i otworzyła je sama w celu sprawdzenia szczelności instalacji. Prawdopodobnie wyciek był przy samym liczniku gazu. Na miejsce wezwano pogotowie gazowe.

W ostatnim czasie przybywa nie tylko zgłoszeń dotyczących czadu, ale też właśnie rozszczelnienia instalacji gazowych przy licznikach i w kuchenkach. Dzisiaj o krok od tragedii było na osiedlu Podzamcze. Starsze małżeństwo po włączeniu się czujnika gazu wezwało pogotowie gazowe. W 8-letniej kuchence gazowej doszło do rozszczelnienia na 3 palnikach. Lokatorzy niezwłocznie wymienili kuchenkę, która ostatni przegląd miała zaledwie kilka miesięcy temu przy okazji remontu kuchni.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź