Start Hot Nie tylko Dżem. Jakie jeszcze kultowe zespoły wystąpią w tym roku w Nysie?

Nie tylko Dżem. Jakie jeszcze kultowe zespoły wystąpią w tym roku w Nysie?

przez Nysa Hot

Zespół Dżem połączył pokolenia i rozgrzał publiczność do czerwoności podczas obchodów 800-lecia Nysy. To nie koniec bo w tym roku jeszcze nieraz wsiądziemy w muzyczny wehikuł czasu z kultowymi polskimi zespołami. 

1 października o godz. 17.00 w Nyskim Domu Kultury wystąpią Trubadurzy – polski zespół rhythm and bluesowy. W klasycznym okresie swojej twórczości, między 1968 a 1976 rokiem, grupa wytworzyła charakterystyczne brzmienie łączące rock and rolla ze stylistyką wschodniosłowiańskiej muzyki ludowej.

6 października, także w NDK usłyszymy Czerwone Gitary, które nazywane były polskimi Beatlesami i tak jak Oni w 1969 roku na Targach płytowych w Cannes ( Francja) odebrali nagrodę trophee du MIDEM. Ich popularność w Polsce, Związku Sowieckim, Niemczech i krajach ościennych, dorównywała tej, jaką cieszyła się wielka Czwórka z Liverpoolu. Grupa The Beatles od pięćdziesięciu lat nie istnieje, a Czerwone Gitary nadal występują, nagrywają i nadal odnoszą sukcesy. W roku 2000 CZG zostały laureatem plebiscytu tygodnika „ Polityka” na najlepszy polski zespół muzyczny XX wieku. Dostali też nagrodę „ Prometeusz 2000” za największe osiągnięcia artystyczne w sztuce estradowej i szczególne zasługi dla kultury polskiej.

28 października NDK zaprasza na niezwykłą podróż muzyczną z Zespołem Raz Dwa Trzy. 

Dodajmy, że 18 listopada w Nyskim Domu Kultury wystąpi Maciej Maleńczuk.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź