Start Inwestycje Nie tylko piwo z Nysy

Nie tylko piwo z Nysy

przez Nysa Hot

W ostatnich miesiącach jedna z nyskich firm reklamuje nowy browar nawiązujący tradycjami do Nysy. Nie każdy jednak wie, że na sklepowych półkach od kilku miesięcy dostępnych jest również kilka rodzaju wódek spod Nysy.

Główny składnik wódki spółki BZK Alco produkowany w goświnowickiej Bioagrze. Etanol z wysokogatunkowych ziaren przeznaczony jest głównie jako dodatek do biopaliw. Część zasobów wysyłana jest jednak do rozlewni, gdzie poprzez łączenie samodzielnie rektyfikowanego spirytusu z wodą wydobywaną z własnych źródeł daje krystalicznie czysty alkoholu. Dodatkowo, w procesie produkcji firma wykorzystuje unikatową w skali Europy technologię. Jak dotąd na rynek wprowadzono kilka gatunków wódek, .m.in. Kazimierz Wielki, Senator Komorowski Organic Vodka oraz Janosik. – Naszą misją jest dostarczanie najwyższej jakości trunków, wyprodukowanych w 100 proc. z najlepszych surowców, zachowujących bardzo dobrą relację jakości, pojemności i ceny w danym segmencie rynku – mówi Wojciech Surowiecki, dyrektor ds. produkcji BZK Alco. 

Zakład zaskakuje pomysłami na wykorzystanie swojego głównego produktu i jego pochodnych. O tym co jeszcze powstaje w Bioagrze opowiada rzecznik firmy, Mirosław Obarski.

[audio_player src=”/mp3/Bioagra.mp3″ single=”SONG_NAME” artist=”Mirosław Obarski”]

Zakład Produkcji Etanolu w Goświnowicach rozważał wybudowanie rozlewni w swoich strukturach. Względy ekonomiczne i logistyczne zaważyły jednak, że spółka zarządzająca zakładem wybrała inną lokalizację. Dla miasta oznaczałoby to dodatkowe miejsca pracy. Nic jednak straconego. Nowe miejsca mogą powstać już niebawem, bowiem firma przedstawiła wieloetapowy plan rozwoju zakładu na najbliższych pięć lat. Wprowadzone technologie pozwolą także na dalsze szukanie pomysłów na nowe zastosowanie swojego bazowego produktu.  

 

 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź