Start Aktualności Nie zostawiajmy zwierząt w zamkniętym samochodzie!

Nie zostawiajmy zwierząt w zamkniętym samochodzie!

przez Nysa Hot

To nigdy nie jest 5 minut. Nasze wyjście na zakupy czy do banku dla czworonoga może skończyć się tragicznie. Przy wysokich temperaturach na zewnątrz, auto niemal zamienia się w piekarnik. W środku może być nawet 70 stopni! Niestety, mimo apeli mediów i policji, widok zamkniętego w samochodzie psa, wciąż nie jest rzadkością. 

Psy się nie pocą, więc jeszcze trudniej niż my znoszą wysokie temperatury. Pamiętajmy też, że nic nie da zostawienie uchylonej szyby. Gdy jest gorąco, temperatura wewnątrz pojazdu rośnie błyskawicznie. Nie zostawiajmy naszego pupila nawet na chwilę. Nierzadko już kilka lub kilkanaście minut wystarczy, by u zwierzęcia doszło do odwodnienia czy przegrzania. Kolejne minuty zwiększają prawdopodobieństwo udaru słonecznego i uduszenia.

Pamiętajmy też, by reagować gdy widzimy zamknięte w samochodzie zwierzę. Najlepiej zawiadomić policję. W uzasadnionych przypadkach (ratowania zwierzęciu życia), można bez konsekwencji wybić szybę w samochodzie.

 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź