Start Aktualności Nie żyje legenda nyskiej Stali. Zmarł Ryszard Siwek

Nie żyje legenda nyskiej Stali. Zmarł Ryszard Siwek

przez Nysa Hot

Nie żyje Ryszard Siwek, legenda Stali Nysa. Miał 81 lat. To kolejna smutna wiadomość dla nyskiej siatkarskiej rodziny. W październiku pożegnano Rafała Dymowskiego, byłego reprezentanta Polski i siatkarza Stali.

Dotarła do nas bardzo smutna wiadomość. Odszedł Ryszard Siwek – były rozgrywający Stali Nysa oraz wieloletni kierownik drużyny. Rodzinie i bliskim składamy najszczersze kondolencje. – przekazał na Facebooku klub Stali Nysa.

Ryszard Siwek rozpoczął karierę na pozycji rozgrywającego w 1956 roku w Starcie Namysłów. Później grał m.in. w zespole Opolanina Opole i w KKS-ie Kluczbork. W 1963 roku trafił do Stali Nysa, gdzie grał przez cztery sezony. Przez siedem kolejnych lat reprezentował barwy MZKS-u Nysa. Z siatkówką w roli zawodnika pożegnał się w wieku 35 lat. Pozostał jednak przy swoim ukochanym sporcie. Przez 35 lat pełnił funkcję kierownika pierwszej drużyny Stali Nysa, doskonale zapisując się w pamięci fanów siatkówki.

Powiązane artykuły

Skomentuj

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź