Start Aktualności Nietrzeźwy pracownik kolei zasnął w nastawni. Miał ponad promil alkoholu

Nietrzeźwy pracownik kolei zasnął w nastawni. Miał ponad promil alkoholu

przez Nysa Hot

Mężczyzna odpowie teraz za pełnienie obowiązków związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa ruchu pojazdów mechanicznych w stanie nietrzeźwości. Grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Do tego zdarzenia doszło w niedzielę (6 czerwca), przed godziną 23:00 na terenie gminy Głogówek. Zaniepokojony dyżurny ruchu kolejowego zaalarmował miejscowych policjantów, że pracownik nastawni leży w pomieszczeniu i nie ma z nim żadnego kontaktu.

-Policjanci natychmiast pojechali we wskazane miejsce. Aby dostać się do nastawni potrzebna była interwencja strażaków. Szybko okazało się, że 35-letniemu dróżnikowi nic nie dolega, a brak kontaktu z nim spowodowany był wypitym wcześniej przez niego alkoholem. – informuje prudnicka Policja.

-Przeprowadzone przez policjantów badanie na trzeźwość wykazało u mężczyzny ponad promil alkoholu w organizmie.

Mieszkaniec powiatu prudnickiego odpowie za pełnienie obowiązków związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa ruchu pojazdów mechanicznych w stanie nietrzeźwości.  Grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

Foto: prudnicka Policja

Powiązane artykuły

Skomentuj

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź