Start Aktualności Niezwykłe spotkanie na Placu Paderewskiego

Niezwykłe spotkanie na Placu Paderewskiego

przez Nysa Hot

Nyski Dom Kultury zaprasza na spotkanie z poezją „Ogrody Poetów”. Wydarzenie odbędzie się w piątek 22 lipca 2022 r. o godzinie 18:00. Areną spotkania będzie Plac Paderewskiego.

– W zeszłym roku nyska poetka Małgorzata Bobak Końcowa wraz z Nyskim Domem Kultury zapoczątkowała w Nysie lipcowe, plenerowe spotkania poetyckie na Placu Paderewskiego. Mamy nadzieję, że na stałe wpiszą się one w przestrzeń miejską i stworzą nową tradycję – informuje Nyski Dom Kultury.

-„Ogrody Poetów” to letni, lekki cykl programów na placu, który wszyscy mieszkańcy naszego miasta lubią i dobrze znają. 22 lipca o godzinie 18.00 w otoczeniu drzew i kwiatów będzie można posłuchać wierszy poetów z Nysy i okolic: twórców zrzeszonych w Opolskim Oddziale ZLP, niezrzeszonych, przed debiutem książkowym, z dużym dorobkiem i tych początkujących.

Usłyszymy między innymi: Katarzynę Buczkowską, Annę Tlałkę, Romanę Więczaszek, Annę Zielińską, Kamilę Bor, Jana i Grzegorza Krzysztofków, Wojciecha Ossolińskiego i Jana Szczurka.

Foto: Łukasz Burmiński

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź