Start Hot Nocne poszukiwania 18-latka przy pomocy psów, drona i noktowizorów

Nocne poszukiwania 18-latka przy pomocy psów, drona i noktowizorów

przez Nysa Hot

Nocne poszukiwania zaginionego 18-latka postawiły na nogi całą Komendę Powiatową Policji w Nysie. Na szczęście historia zakończyła się happy endem.

– Dyżurny nyskiej komendy informacje o zaginięciu młodego mężczyzny otrzymał w niedzielę, 7 stycznia, około godziny 3 nad ranem. Natychmiast na miejsce zgłoszenia zostali wysłani policjanci. Okazało się, że młody mężczyzna po gwałtownej sprzeczce wybiegł z imprezy. Jego znajomi byli zaniepokojeni. Ich kolega był ubrany w samą koszulę, a na dworze był mróz i padał śnieg. Od momenty wyjścia z imprezy nie było z nim żadnego kontaktu – relacjonuje st. sierż. Janina Kędzierska, p. o. oficera prasowego KPP w Nysie.

– Sytuacja była bardzo niepokojąca, a zagrożenie dla życia i zdrowia 18-latka realne. Komendant Powiatowy Policji w Nysie podjął decyzję o ogłoszeniu alarmu dla całego stanu osobowego Komendy Powiatowej Policji w Nysie. W działania poszukiwawcze zaangażowani zostali również strażacy PSP w Nysie oraz OSP, a także funkcjonariusze grupy poszukiwawczej z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Opolu. Ponadto na miejsce prowadzonych działań poszukiwawczych zostali wezwani przewodnicy psów ze swoimi podopiecznymi oraz policyjny operator drona z termowizją – dodaje Kędzierska.

Warunki pogodowe były trudne, w kość dawał mróz, padał również śnieg. Policjanci nie ustawali jednak w poszukiwaniach. Około godziny 6:00 nad ranem mundurowi w polu na śniegu zauważyli świeże ślady kroków.

– Udając się za nimi, spostrzegli sylwetkę osoby. Okazało się, że jest to właśnie zaginiony 18-latek. Młody mężczyzna był mocno wychłodzony. Miał drgawki i zasinioną twarz oraz ręce. Policjanci oddali mu swoją odzież, aby zapobiec dalszemu wychłodzeniu, a następnie pomogli przejść do radiowozu, gdzie otrzymał ciepłą herbatę – mówi st. sierż. Janina Kędzierska, p. o. oficera prasowego KPP w Nysie.

Łącznie w poszukiwaniach brało udział 83 policjantów w tym grupa poszukiwawcza z SPPP w Opolu, przewodnicy psów oraz operator drona. Dodatkowo działania wsparło 35 strażaków PSP oraz OSP.

Foto: Policja Nysa

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź