Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 6 maja 2026 12:43
Ważne!
Reklama

Nocny maraton w Nysie

Nocny maraton w Nysie
IX Ogólnopolski Nocny Maraton Pływacki wystartował w weekend jednocześnie na kilkudziesięciu basenach w różnych zakątkach kraju. W nyskiej pływalni stawiło się 29 śmiałków, którzy przepłynęli łącznie ponad… 364 km. 

Wydarzenie bezdyskusyjnie zdominowały kobiety, ponieważ zajęły wszystkie miejsca na podium. Dziewięciu zawodników tegorocznej edycji pływało do białego rana, czyli łącznie dwanaście godzin. Tytuł najstarszego uczestnika przypadł Ewie Dytko, która przepłynęła 7 km (280 basenów). Najmłodszym uczestnikiem była Kalina Wróbel z wynikiem 3 km (120 basenów).

Zawody zorganizowała Agencja Rozwoju Nysy. Bioagra, jak przy poprzedniej edycji wydarzenia, zapewniła regeneracyjne przekąski i napoje uczestnikom, sędziom, ratownikom medycznym oraz pracownikom pływalni i wolontariuszom. Zawodników dopingował Pan Kukurydza.

Zwycięzcom i uczestnikom gratulujemy hartu ducha i wytrzymałości. Wszystkim startującym należy się Wielki Puchar!

Pierwsza dziesiątka zawodów:
1. Hanna Dytko: 30,9 km.
2. Maja Kułak: 30,5 km.
3. Justyna Tkaczyk: 28,85 km.
4. Rafał Świtała: 28,55 km
5. Kacper Michalski: 26,0 km
6. Łukasz Pyka: 25,2 km
7. Michał Dziedzic: 21,0 km
8. Łukasz Maciuszek / Krzysztof Zwierz: 20,0 km
10. Radosław Sydor: 17,6 km.

W dotychczasowych ośmiu edycjach Otyliady wzięło udział łącznie ponad 15 tys. osób. Dotychczasowy rekord należy do Sebastiana Karasia, który w 2016 r. przepłynął 54,2 km. Nazwa imprezy nawiązuje do wspierającej ją od samego początku Otylii Jędrzejczak, polskiej pływaczki, wielokrotnej mistrzyni olimpijskiej i rekordzistki świata. Niezmiennie hasło wydarzenia brzmi „Cała Polska pływa z nami”. Odzwierciedla to cel, jakim jest zachęcanie rodaków do inwestowania w swoje zdrowie poprzez aktywny i bezpieczny wypoczynek.


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: SiwyONYTreść komentarza: Tak, stabilna praca szczególnie jak Cię będą sądzić za postrzelenie lub zabójstwo nielegalnie przekraczającego granicę imigranta. Przywołując słowa przysięgi "przysięgam służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, bronić jej niepodległości i granic. Stać na straży Konstytucji, strzec honoru żołnierza polskiego" To stabilność będzie w pierdlu, bo będzie witk i opierunek, a HONORU to za grosz Politycy nie mają do munduru.Data dodania komentarza: 19.04.2026, 13:44Źródło komentarza: Wojskowe targi pracy w Nysie. Tysiące odwiedzających i nowoczesny sprzętAutor komentarza: IlonaTreść komentarza: U mnie to się sprawdziło głównie przy takich codziennych zakupach, kiedy nie chce mi się za bardzo analizować wszystkiego. Wpisuję hasło, dostaję kilka propozycji i po prostu wybieram. Może przy bardzo konkretnych, specjalistycznych rzeczach nadal będę szukać po swojemu, ale do większości rzeczy to rozwiązanie jest naprawdę wygodne.Data dodania komentarza: 30.03.2026, 14:49Źródło komentarza: Von Halsky. AI od InPost zmieni zakupy onlineAutor komentarza: meskalinaTreść komentarza: Przez jakiś czas to się uspokoiło, ale jak widać nie na długo 🤦‍♀️Data dodania komentarza: 16.03.2026, 18:05Źródło komentarza: 11 pożarów w jeden dzień. Pilny apel nyskich strażaków do mieszkańcówAutor komentarza: erniTreść komentarza: A co z tym ulizanym lamusem z hali nysa?Data dodania komentarza: 3.03.2026, 14:24Źródło komentarza: Artur Kamiński będzie doradzał Prezydentowi RPAutor komentarza: kierowczyniTreść komentarza: Nareszcie...serce sie kraje jak widzi sie malolatow jak zasuwaja na swoich hulajnogach,rowerach po glownych drogach bez kaskow na glowie. Gdzie rodzice?Data dodania komentarza: 28.02.2026, 07:52Źródło komentarza: Już niebawem nowe zasady dla hulajnóg i rowerówAutor komentarza: jjTreść komentarza: Znam tego nauczyciela osobiście i do moich ulubionych nie należy. Niemniej jednak, zanim si e opublikuje taki artykuł tak małym mieście jak Nysa, trzeba się zastanowić, czy warto komuś niszczyć życie. Plus należy sobie zadać pytanie, czy ja sam jestem bez grzechu. W obliczu skandali towarzyskich wstrząsających miastem, na razie w kuluarach, ten artykuł to szafowanie czyimś imieniem i tyle.Data dodania komentarza: 18.02.2026, 20:01Źródło komentarza: Nauczyciel z Nysy z zarzutem przestępstwa na tle seksualnym wobec 17-letniej uczennicy
Reklama
Reklama
Reklama