Start Aktualności Nocny maraton w Nysie

Nocny maraton w Nysie

przez Nysa Hot

IX Ogólnopolski Nocny Maraton Pływacki wystartował w weekend jednocześnie na kilkudziesięciu basenach w różnych zakątkach kraju. W nyskiej pływalni stawiło się 29 śmiałków, którzy przepłynęli łącznie ponad… 364 km. 

Wydarzenie bezdyskusyjnie zdominowały kobiety, ponieważ zajęły wszystkie miejsca na podium. Dziewięciu zawodników tegorocznej edycji pływało do białego rana, czyli łącznie dwanaście godzin. Tytuł najstarszego uczestnika przypadł Ewie Dytko, która przepłynęła 7 km (280 basenów). Najmłodszym uczestnikiem była Kalina Wróbel z wynikiem 3 km (120 basenów).

Zawody zorganizowała Agencja Rozwoju Nysy. Bioagra, jak przy poprzedniej edycji wydarzenia, zapewniła regeneracyjne przekąski i napoje uczestnikom, sędziom, ratownikom medycznym oraz pracownikom pływalni i wolontariuszom. Zawodników dopingował Pan Kukurydza.

Zwycięzcom i uczestnikom gratulujemy hartu ducha i wytrzymałości. Wszystkim startującym należy się Wielki Puchar!

Pierwsza dziesiątka zawodów:
1. Hanna Dytko: 30,9 km.
2. Maja Kułak: 30,5 km.
3. Justyna Tkaczyk: 28,85 km.
4. Rafał Świtała: 28,55 km
5. Kacper Michalski: 26,0 km
6. Łukasz Pyka: 25,2 km
7. Michał Dziedzic: 21,0 km
8. Łukasz Maciuszek / Krzysztof Zwierz: 20,0 km
10. Radosław Sydor: 17,6 km.

W dotychczasowych ośmiu edycjach Otyliady wzięło udział łącznie ponad 15 tys. osób. Dotychczasowy rekord należy do Sebastiana Karasia, który w 2016 r. przepłynął 54,2 km. Nazwa imprezy nawiązuje do wspierającej ją od samego początku Otylii Jędrzejczak, polskiej pływaczki, wielokrotnej mistrzyni olimpijskiej i rekordzistki świata. Niezmiennie hasło wydarzenia brzmi „Cała Polska pływa z nami”. Odzwierciedla to cel, jakim jest zachęcanie rodaków do inwestowania w swoje zdrowie poprzez aktywny i bezpieczny wypoczynek.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź