Start Inwestycje Nowa biblioteka w Głuchołazach przyciąga

Nowa biblioteka w Głuchołazach przyciąga

przez Nysa Hot

Głuchołazy mają wreszcie długo wyczekiwaną, nową bibliotekę. Otwarty oficjalnie w grudniu obiekt  zbudowany został na bazie starego kina, przy Centrum Kultury. Biblioteka będzie miejscem ciekawych spotkań, wystaw i innych wydarzeń kulturalnych. Od otwarcia przybyło wielu nowych czytelników. Hitem od kilku dni jest interaktywna mata.

W nowoczesnym budynku na 2-piętrach znalazły się między innymi oddział dla dzieci i dorosłych, biuro opracowania książek, foyer oraz urokliwa kawiarenka czytelnicza. Dyrekcjach CK ma w planach jeszcze zagospodarowanie na wiosnę tarasu przy oddziale dziecięcym oraz odnowienie starych pomieszczeń po dawnej bibliotece z drugiej strony ośrodka kultury.

Inwestycja kosztowała ponad trzy miliony złotych. Blisko 2/3 kwoty pochodziło z dotacji rządowej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Obiekt wyróżnia się zastosowanymi rozwiązaniami architektonicznymi.

 

 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź