Start Aktualności Nowa kwatera na odpady w Domaszkowicach

Nowa kwatera na odpady w Domaszkowicach

przez Nysa Hot

Trzecia kwatera w Domaszkowicach jest już gotowa. Rozpoczęte w zeszłym roku prace budowlane dobiegły końce, teraz pozostały do uregulowania już tylko kwestie formalne. Inwestycja zabezpieczy gminę na najbliższe 6-8 lat. Już teraz trwają przymiarki do budowy czwartej kwatery.

– Pamiętajmy, że z nowej kwatery będzie korzystać wiele gmin i podmiotów z Powiatu Nyskiego, a w planach mamy budowę czwartej kwatery. W międzyczasie będziemy szukać nowych rozwiązań.= – mówi prezes EKOM-u Damian NowakowskiNowa kwatera w Domaszkowicach pomieści prawie 300 tys. metrów sześciennych odpadów. Koszt jej budowy to nieco ponad 5 mln zł. To jedna z najważniejszych inwestycji spółki komunalnej w ostatnich latach. Przypomnijmy, że Ekom oprócz Gminy Nysa, obsługuje również kilka ościennych gmin. Stąd szybkie zapełnianie kwater i potrzeba rozbudowy RCGO i szukania innych metod recyklingu i utylizacji odpadów.

fot. pixabay

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź