Start Aktualności Nowa pracownia przygotowania motorycznego w Hali Sportowej PWSZ w Nysie

Nowa pracownia przygotowania motorycznego w Hali Sportowej PWSZ w Nysie

przez Nysa Hot

Mury nyskiej uczelni opuścili kojeni trenerzy personalni i trenerzy przygotowania motorycznego. Studenci kierunku psychofizyczne kształtowanie człowieka PWSZ w Nysie, zdali egzamin dyplomowy składający się z części teoretycznej i praktycznej. Egzamin przeprowadzono po raz pierwszy w nowej pracowni przygotowania motorycznego, która powstała w zmodernizowanej Hali Sportowej PWSZ w Nysie przy ul. Głuchołaskiej.

W części teoretycznej, studenci losowali 9 pytań z zakresu psychologii, treningu i żywienia. W drugiej części, w strojach sportowych, studenci mieli do zaprezentowania 3 losowo wybrane zagadnienia z zakresu treningu. Komisji egzaminacyjnej przewodniczyła prof. Alicja Głębocka. Specjalne gratulacje należą się absolwentowi Filipowi Styrczowi, który ukończył studia z najwyższą średnią na kierunku.

Skład Komisji:

prof. Alicja Głębocka.

dr n. med. Małgorzata Dalewska

dr n. med. Marta Misiarz

dr n. o zdr. Roman Palacz

mgr Łukasz Kabelis-Szostakowski

mgr Grzegorz Kulik

Modernizacja Hali Sportowej PWSZ w Nysie możliwa była dzięki funduszom pozyskanym z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W związku z dynamicznym rozwojem kierunku psychofizyczne kształtowanie człowieka, PWSZ w Nysie stale inwestuje w nowoczesnego wyposażenie do celów dydaktycznych. Pozyskano około 200 m2 dodatkowej powierzchni dydaktycznej. Wspólnie z Wydziałem Nauk Technicznych (kierunek architektura), opracowano koncepcję, powstania w miejscu jednej z trybun, wielofunkcyjnej, profesjonalnej pracowni przygotowania motorycznego. Autorami projektu przebudowy są absolwenci kierunku architektura PWSZ w Nysie: inż. arch. Alina Knobloch i mgr inż. arch. Piotr Janik. Na uwagę zasługuje fakt, iż pracownia została oddzielona od sali głównej przeszkloną ścianą. Pracownia została wyposażona w nowoczesne urządzenia fitness i cardio.

Chcesz zostać trenerem osobistym lub trenerem przygotowania motorycznego? Rekrutacja online na www.rekrutacja.pwsz.nysa.pl

 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź