Start Aktualności Nowa sala gimnastyczna w Rolniku rośnie w oczach!

Nowa sala gimnastyczna w Rolniku rośnie w oczach!

przez Nysa Hot

Z każdym dniem są coraz bardziej widoczne efekty prac przy budowie pełnowymiarowej sali gimnastycznej w nyskim Rolniku.

– Obiekt ma posiadać trzy strefy ćwiczeń z odpowiednim wyposażeniem. Powstanie również zaplecze socjalne składające się z sześciu szatni z węzłem sanitarnym oraz z dodatkowym zapleczem socjalnym i sanitarnym dla nauczycieli, pomieszczenia magazynowe na sprzęt sportowy. Dodatkowo planowane jest zagospodarowanie terenu wokół obiektu, m.in. pojawi się nowe oświetlenie oraz nasadzenia – mówi Damian Nowakowski, wicestarosta nyski. 

– Budowa sali gimnastycznej wraz z zapleczem socjalnym, z całą pewnością podniesie standard wychowania fizycznego w szkole na zupełnie inny poziom. Realizacja zadania umożliwi także wprowadzenie do oferty edukacyjnej szerokiej gamy zajęć i programów sportowo-rekreacyjnych – dodaje Nowakowski.

Nowa sala gimnastyczna będzie kosztować ponad 12 mln zł. Powiat Nyski otrzymał dofinansowanie na jej realizację w wysokości 10 mln zł w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład.

Nowa sala umożliwi wprowadzenie do oferty edukacyjnej szerokiej gamy zajęć i programów sportowo-rekreacyjnych. Inwestycja ma być gotowa do końca przyszłego roku.

Foto: Starostwo Powiatowe w Nysie

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź