Start Aktualności Nowa siedziba Maltańczyków

Nowa siedziba Maltańczyków

przez Nysa Hot

Już jesienią nyski oddział Maltańskiej Służby Medycznej zamierza przenieść się do nowej siedziby. To efekt rozmów z właścicielem Dworu Biskupiego.

MSM do tej pory korzysta z lokalu mieszczącego się przy cmentarzu na Złotogłowickiej. Ciasne pomieszczenia na piętrze mają zostać zastąpione o wiele obszerniejszymi. Osoby korzystające z usług stow. nie będą musiały już wchodzić po schodach, aby wypożyczyć sprzęt medyczny, jakim dysponuje Zakon Maltański. Przed przeprowadzką na Aleję Lompy niezbędny będzie remont adoptowanych pomieszczeń.

MSM działa w Nysie od lat m.in. przy zabezpieczeniu różnych wydarzeń o charakterze kulturalnym i sportowym. Za swoją działalność w ubiegłym roku Zakon otrzymał nagrodę Trytona Nyskiego. Od tamtej pory coraz śmielej mówiono o nowej siedzibie. Marzenie wreszcie się spełniło. Oby nowa siedziba przyczyniła się do rozwoju stowarzyszenia. Trzymamy kciuki.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź