Start Na sygnale Nowakowski za Chwalenię

Nowakowski za Chwalenię

przez Nysa Hot

Kolejna zmiana w miejskiej spółce. Damian Nowakowski będzie nową miotłą w EKOM-ie. Wczoraj decyzję przypieczętowała rada nadzorcza. Odchodzący prezes objął posadę wicestarosty nyskiego.

Zmiany na stanowiskach wynikają przede wszystkim z przetasowań po wyborach samorządowych. Ich największy przegrany w powiecie były Starosta Nyski Czesław Biłobran dostał w zarządzanie NEC, którym dokładnie przez pół roku, po śmierci prezesa Foksa rządził prokurent. O ile Biłobran przejął spółkę będącą w dobrej kondycji, Jacek Chwalenia zostawił Nowakowskiemu kukułcze jajo w postaci ponad miliona zadłużenia i konfliktu z ościennymi gminami, korzystającymi z RCGO Domaszkowice. Przypomnijmy, że spółka podniosła opłaty za korzystanie z RCGO, z czym nie mogą się pogodzić najemcy. Z kolei zadłużenie to efekt nieoczekiwanej awarii technicznej sprzętu i konieczności jego wymiany. W dodatku w powietrzu unosi się widmo podwyżki opłat ze selektywną zbiórkę odpadów. Obu prezesom życzymy przede wszystkim spokoju w nadchodzących miesiącach i szybkiego wdrożenia się w nową rzeczywistość. 

fot. nysa.eu

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź