Start Aktualności Nowe autobusy już niebawem na nyskich ulicach

Nowe autobusy już niebawem na nyskich ulicach

przez Nysa Hot

Miejski Zakład Komunikacji już niebawem poszerzy tabor o dwa autobusy elektryczne. Pojazdy wyjadą na ulice naszego miasta po zakończeniu modernizacji centrum. Dostarczy je producent z Czech, firma SOR. Nowe pojazdy elektryczne mają także zasilić tabor PKS-u. Przewoźnik testuje obecnie 37-osobowy autobus.

Ma on być przeznaczony na rynek lokalny obsługiwany przez PKS, ale również do obsługi tras wycieczkowych i turystycznych. Co istotne, pojazd jest też ekologiczny – spełnia rygorystyczną normę emisji spalin Euro 6. Przypomnijmy, że trwa odmładzanie floty nyskiego PKS-u. 7 nowych pojazdów ma znacznie unowocześnić tabor przewoźnika. Maszyny będą wyposażone w system monitoringu, telewizję cyfrową czy klimatyzację, a także będą przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Inwestycja ma kosztować ponad 6 mln złotych. Co ciekawe pasażerowie w telewizorach będą mogli zobaczyć najnowsze odcinki Faktografu Powiatu Nyskiego. 

PKS został również dokapitalizowany ze środków budżetu państwa w ramach programu przywracania zlikwidowanych połączeń. Aby sytuacja nie powtórzyła się w najbliższych latach z pewnością musi wzrosnąć opłacalność linii. Uproszczając myśl, więcej osób musi zacząć korzystać z połączeń PKS-u. Na przykładzie modernizacji PKP widać, że jest do możliwe do spełnienia.

fot. Powiat Nyski 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź