Start Inwestycje Nowe mieszkania dla seniorów

Nowe mieszkania dla seniorów

przez Nysa Hot

70 nowych mieszkań dla seniorów może powstać przy ulicy Wałowej w Nysie, na skwerze przy NDK. Taką deklarację złożyli dzisiaj samorządowcy. W gmachu będzie działał również dzienny dom pobytu.

Budowę chcemy rozpocząć w przyszłym roku – powiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej Burmistrz Nysy, Kordian Kolbiarz. W tym celu gmina zamierza powołać Towarzystwo Budownictwa Społecznego, co z kolei pozwoli na zdobycie środków z budżetu państwa. – TBS-y są świetnym wehikułem inwestycyjnym do realizowania inwestycji związanych z budową mieszkań z funkcją społeczną – ocenia były wiceprezydent Opola, Janusz Kowalski. – Służę władzom Nysy pomocą i moim doświadczeniem. Miastem, z którego Nysa powinna brać przykład jest Starogard. Tak zrobiło Opole i był to dobry wybór.

Mieszkania mają być przystosowane do poziomu sprawności lokatorów. Szacowany koszt budowy może wynieść 20 milionów złotych. 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź