Start Aktualności Nowe mieszkania przy Kramarskiej. Wykonawca już wybrany

Nowe mieszkania przy Kramarskiej. Wykonawca już wybrany

przez Nysa Hot

W tym roku ruszy budowa nowego osiedla przy ulicy Kramarskiej. Inwestorem będzie TBS, czyli gminna spółka komunalna, która została stworzona wyłącznie w celu budowy nowych mieszkań w Nysie. Wykonawcą wyłonionym w przetargu została firma MTM Budownictwo, która obecnie buduje osiedle przy Franciszkańskiej, a wcześniej odpowiadała za budowę Hali Nysa. 

W czteropiętrowym kompleksie budynków powstanie co najmniej 60 mieszkań, każde o powierzchni ok. 50 m.kw. Na parterze mają znajdować się lokale usługowe. Będzie także podziemny parking.

-To będą mieszkania na sprzedaż, na wolnym rynku. Każdy zainteresowany będzie mógł je kupić, nie ma wymogu, aby być mieszkańcem Nysy. – mówi Bogdan Wyczałkowski, Prezes Agencji Rozwoju Nysy. – Powstanie nowoczesny budynek. Części wspólne będą ogrzewane i oświetlane dzięki instalacjom fotowoltaicznym. Niezwykle atrakcyjna jest także lokalizacja nowych mieszkań, praktycznie w sercu miasta – dodaje Wyczałkowski.

Inwestycja będzie kosztować 18 milionów złotych. Jej zakończenie planowane jest na jesień 2022 roku.

Foto ilustracyjne/ Pixabay

Powiązane artykuły

Skomentuj

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź