Start Aktualności Nowe oddziały przedszkolne oficjalnie otwarte!

Nowe oddziały przedszkolne oficjalnie otwarte!

przez Nysa Hot

Dziś oficjalnie otwarto nowe oddziały przedszkolne przy SP nr 2 w Nysie.  Do placówki od 1 września uczęszcza 125 dzieci. W oficjalnej uroczystości wziął udział m.in. Minister Sportu i Turystyki Kamil Bortniczuk.

Zadanie polegało na wybudowaniu dwóch oddziałów przedszkolnych wraz z kuchnią i stołówką. Prace inwestycyjne rozpoczęły się w lipcu 2021 roku. Całkowita wartość projektu to 3 222 121,00 zł, w tym 2 000 000 zł dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

– To zawsze cieszy, gdy samorządowcy potrafią korzystać z tych możliwości, które rząd przed nimi otwiera. A możliwości pozyskiwania dofinansowań jest najwięcej w historii, nigdy wcześniej takiej sytuacji nie było. A tym bardziej cieszy kiedy dofinansowanie otrzymują placówki oświatowe. Cieszy, że mamy za sobą ten okres kiedy szkoły i przedszkola się zamykały, a dziś znowu się budują. To pokazuje, że jest na to zapotrzebowanie – mówi Kamil Bortniczuk, Minister Sportu i Turystyki.

– Cieszymy się bardzo z kolejnej inwestycji dla rodzin i dzieci. Do dwóch nowych oddziałów przedszkolnych przy Alei Wojska Polskiego chodzi 50 maluchów. W pobliżu mamy Osiedle Rodzinne, niedługo powstaną kolejne mieszkania, więc chętnych do uczęszczania do nowego miejsca z pewnością nie zabraknie – mówi Kordian Kolbiarz, Burmistrz Nysy.

Foto: Gmina Nysa

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź