Start Hot Nowe ogniska koronawirusa w powiecie nyskim

Nowe ogniska koronawirusa w powiecie nyskim

przez Nysa Hot

Podczas Sesji Rady Powiatu Nyskiego Starosta Nyski Andrzej Kruczkiewicz potwierdził dwa nowe ogniska covid-19 w naszym regionie. Mowa o Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Paczkowie oraz szpitalu w Głuchołazach.

W sumie koronawirusa jak na razie wykryto u 6 osób, wyłącznie wśród personelu medycznego. Radni próbowali uzyskać od Starosty informację, czy wszyscy pracownicy placówek będą przebadani. Takie jest zalecenie Wojewody Opolskiego w przypadku odkrycia koronawirusa wśród pracowników służby zdrowia. Do tej pory przebadano kilkadziesiąt osób. Na razie nie wiadomo, kto miałby zapłacić za testy pozostałych. Zakażony personel został poddany kwarantannie i monitorowany jest przez nyski Sanepid.

W związku z sytuacją zostały wstrzymane przyjęcia na oddział psychiatryczny i ZOL w Głuchołazach. W Paczkowie ZOL na razie pracuje normalnie. Wyniki pobranych wymazów powinny być znane dzisiaj późnym wieczorem.

Powiązane artykuły

1 komentarz

Ola 30 maja 2020 - 21:28

Dlaczego tych 6 przypadków nie ma w statystykach ministerstwa?

Komentarze niedostępne.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź