Start Aktualności Nowe osiedle ma być gotowe na początku 2021r.

Nowe osiedle ma być gotowe na początku 2021r.

przez Nysa Hot

Bloki u zbiegu ulic Franciszkańskiej i Grodkowskiej powstaną szybciej niż zakładał pierwotny harmonogram. Osiedle miało być gotowe w połowie przyszłego roku. Jak wszystko wskazuje, inwestycja będzie gotowa  na początku 2021r.

– Prace przebiegają bardzo sprawnie. Są na tyle zaawansowane, że mogą się zakończyć w styczniu bądź lutym. – mówi Maja Łaski, inżynier z Biura Budowy.

Powstające osiedle składać się będzie z trzech 4-kondygnacyjnych budynków. Łącznie mają w nich powstać 104 mieszkania w o powierzchni od 40 do 70 metrów kwadratowych. 

– Standard mieszkań jest bardzo wysoki. Pomieszczenia są duże, korytarze w klatkach również są przestrzenne. Budynki są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych – dodaje Maja Łaski.

W każdym z budynków będzie winda. Wokół nie zabraknie terenu do rekreacji i wypoczynku. Przy osiedlu stanie m.in. plac zabaw.

Wiadomo już na jakich zasadach gmina Nysa będzie przyznawała lokale na budowanym osiedlu u zbiegu ul. Franciszkańskiej i Grodkowskiej.

– To jest zasób komunalny, w związku z tym kryteria są takie same jak przy tego typu mieszkaniach. Wnioski będą przyjmowane w Urzędzie Miejskim. Czynsz będzie wynosił około 12 zł/m2. – mówi Bogdan Wyczałkowski, Prezes Agencji Rozwoju Nysy.

Dodajmy, że w Nysie mają zostać zbudowane kolejne osiedla, m.in. w miejscu stadionu na Kraszewskiego oraz przy zbiegu ulic Mickiewicza i Orzeszkowej. W wyniku tych dwóch inwestycji może powstać nawet 700 nowych mieszkań.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź