Start Inwestycje Nowe osiedle w 2021r.

Nowe osiedle w 2021r.

przez Nysa Hot

Prace idą pełną parą. U zbiegu ulic Franciszkańskiej i Grodkowskiej w Nysie powstają trzy nowe bloki mieszkaniowe. Inwestycja ma kosztować ponad 28,5 miliona złotych, z czego blisko 10 milionów to wsparcie z Banku Gospodarstwa Krajowego.

– Wszystkie prace przebiegają zgodnie z harmonogramem. Mieszkania mają być gotowe w czerwcu 2021 roku – mówi Bogdan Wyczałkowski, Prezes Agencji Rozwoju Nysy. – Będą to 104 mieszkania o powierzchni od 45 m2 do 70 m2Ale nie tylkoBędą też duże parkingi, plac zabaw, sporo zieleni i miejsca do rekreacji i wypoczynku.

Miesięczny czynsz za wynajem ma według szacunków wynieść około 10 złotych za metr kwadratowy. Dla chętnych do wykupu mieszkań na własność ma być nieco wyższy. Niedługo mamy poznać także procedurę przydzielania mieszkań. Inwestycję realizuje firma MTM Budownictwo, która wcześniej budowała halę przy ul. Sudeckiej.

Kolejne mieszkania w Nysie mają powstać m.in. przy ul. Teatralnej, Tkackiej oraz Kraszewskiego. Niebawem gotowy będzie również budynek przy Głuchołaskiej budowany przez developera z Opolszczyzny.

fot. UM w Nysie

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź