Start Aktualności Nowe tablice informacyjne na Placu Partnerstwa w Otmuchowie

Nowe tablice informacyjne na Placu Partnerstwa w Otmuchowie

Plac Partnerstwa w Otmuchowie z nowymi tablicami

przez Nysa Hot

Jednym z ulubionych miejsc mieszkańców Otmuchowa jest Plac Partnerstwa, gdzie znajdziemy m.in. mini zoo. Niedawno pojawiły się tam nowe tablice informacyjne.

– Popularną formą spędzania czasu mieszkańców odpoczywających na Placu Partnerstwa w Otmuchowie jest dokarmianie ptactwa. Ptaki dostają szkodliwe dla nich pieczywo oraz niedojedzone, często zepsute resztki… Są niepotrzebnie dokarmiane w ciepłych miesiącach roku. Błędy w żywieniu prowadzą do wielu poważnych chorób, a dokarmianie przed rozpoczęciem zimy do zaniechania migracji – informuje Gmina Otmuchów.

– W związku z sygnałami mieszkańców miasta, którzy niejednokrotnie informowali nas o ciągle powtarzających się sytuacjach niewłaściwego dokarmiania ptaków, władze gminy postanowiły wyjść naprzeciw oczekiwaniom i zlecić wykonanie i zamontowanie tablic informacyjnych.

Ma to na celu zwiększenie świadomości mieszkańców, którzy chcą pomóc ptakom, a nieświadomie im szkodzą.

– Ptaki stanowią istotną część ekosystemu, dlatego powinniśmy o nie dbać, jak tylko możemy. Dokarmiać można jedynie w przypadku silnych mrozów, ale należy to robić np. ziarnami, otrębami, warzywami – informuje Gmina Otmuchów.

Foto: Gmina Otmuchów 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź