Start Inwestycje Nowe wizualizacje galerii w Rynku

Nowe wizualizacje galerii w Rynku

przez Nysa Hot

Dziś inwestor największej od lat inwestycji w ścisłym centrum miasta przedstawił nowe wizualizacje powstającego domu handlowego. Choć za rządów Burmistrz Barskiej obiecywano elewację nawiązującą do dawnej zabudowy przedwojennej Nysy, budowany jest nowoczesny gmach, wyróżniający się spośród wszystkich zabudowań Rynku.

„Galeria Nyska” budowana przez firmę lokalnego inwestora Eryka Wiercimoka zaskakuje nowoczesnym wyglądem. Na nowych wizualizacjach ciekawie wygląda szklane zadaszenie od strony ratusza, gdzie przewidziano restauracje. Pamiętajmy, że to jednak szkic i może mocno różnić się od efektów końcowych, co widzieliśmy w przypadku budowy wspomnianego ratusza. Na przeszklenie z ul. Sukienniczą zgody raczej nie wyda wojewódzki konserwator zabytków. Z dwóch węższych stron galerii będą place miejskie, choć ten od strony Biblioteki przedzielony będzie zjazdem do parkingu podziemnego. Lokalizacja wjazdu od lat jest sporną kwestią oceny urbanistów i architektów. Górne kondygnacje galerii będą przeznaczone na mieszkania.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź