Start Aktualności Nowe żłobki w Otmuchowie i w Nysie!

Nowe żłobki w Otmuchowie i w Nysie!

przez Nysa Hot

W naszym powiecie powstaną kolejne miejsca dla dzieci. Już w przyszłym roku Otmuchów i Nysa wybudują nowe żłobki. Obie inwestycje będą dofinansowane z programu Maluch+.

-Po raz czwarty Gmina Otmuchów otrzymała dofinansowanie na utworzenie miejsc żłobkowych. Tym razem pieniądze zostaną przeznaczone na modernizację budynku byłej szkoły w Grądach, w której powstanie żłobek z 40 miejscami dla najmłodszych. – informuje Jan Woźniak, Burmistrz Otmuchowa. -Poprzednie dofinansowania dotyczyły dwa razy Otmuchowa oraz Kałkowa w południowej części Gminy Otmuchów.  Kwota dotacji na obiekt w Grądach to 1 mln 200 tyś. złotych.

Nowej placówki dla maluchów doczeka się także Nysa. Nowy żłobek powstanie pomiędzy Przedszkolem nr 10, a Szkołą Podstawową nr 10.

– Marlena Maląg – Minister Rodziny i Polityki Społecznej poinformowała o przyznaniu Nysie dotacji w wysokości 3 milionów złotych na budowę nowego żłobka  – informuje Kordian Kolbiarz, Burmistrz Nysy. – Przetarg jest już ogłoszony – zachęcam lokalne firmy do składania ofert.

Obie inwestycje mają być gotowe w 2021 r.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź