Start Lifestyle Nowi mieszkańcy Fortu Prusy

Nowi mieszkańcy Fortu Prusy

przez Nysa Hot

Historyczny obiekt kojarzy nam się nie tylko z ciekawą trasą do zwiedzania, czy z jego militarnym obliczem, ale też czworonożnymi mieszkańcami. W tej chwili trudno wyobrazić sobie fort bez kóz, owiec i baranów. A prawdziwą furorę robią dwaj nowi mieszkańcy – kózki Biała i Szogun.

Zwierzaki są niezwykle przyjacielskie i bardzo chętnie witają gości, którzy coraz chętniej odwiedzają modernizowany obiekt. Jak się okazuje, wielkim hitem jest nowa trasa turystyczna, ale to dwie urocze kózki robią prawdziwą furorę. Obiektem i maluchami opiekują się członkowie stowarzyszenia Harmonia w Chaosie. Biała i Szogun mają ogromny apetyt. Pochłaniają mleko z butelki błyskawicznie, a dziennie trzeba je karmić przynajmniej pięć razy. Gdy trochę podrosną, dołączą do stada, które zamieszkuje fort. Wiosną będziemy mogli je podziwiać przy okazji wielu wydarzeń, które czekają nas na forcie. Przypomnijmy, że w zmodernizowanym obiekcie powstanie Muzeum Militariów, będzie także organizowany m.in. Festiwal Filmów Wojennych.

fot. Harmonia w Chaosie

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź