Start Aktualności Nowoczesny sprzęt za blisko 2 mln zł trafi do szpitala w Głuchołazach!

Nowoczesny sprzęt za blisko 2 mln zł trafi do szpitala w Głuchołazach!

przez Nysa Hot

To dobra wiadomość dla wszystkich pacjentów i mieszkańców, nie tylko Głuchołaz, ale całego powiatu nyskiego. Szpital w Głuchołazach wzbogaci się o nowoczesny sprzęt do diagnostyki. 

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej ZOZ Głuchołazy otrzymał dofinansowanie w wysokości 1 663 200 zł na zakup tomografu komputerowego oraz 216 000 zł na zakup bodypletyzmografu z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

– O środki na inwestycje w głuchołaskim szpitalu zabiegali radni Rady Powiatu w Nysie Janusz Zapiór oraz Henryk Kamiński nieetatowy członek Zarządu. Dzięki wsparciu Violetty Porowskiej poseł na Sejm RP takie środki szpital uzyskał, za co serdecznie jeszcze raz dziękujemy – informuje Starostwo Powiatowe w Nysie.

– Dzięki nowej aparaturze szpital zyska lepsze możliwości diagnostyki obrazowej oraz usprawni proces leczenia pacjentów, w tym także ze schorzeniami wynikającymi z przebytego zarażenia koronawirusem.

Foto: Starostwo Powiatowe w Nysie

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź