Start Aktualności Nowy nyski żłobek już otwarty!

Nowy nyski żłobek już otwarty!

przez Nysa Hot

Wczoraj oficjalnie otwarto nowy żłobek „Dzwoneczek”. To trzecia tego typu placówka w Nysie. Od 1 lutego pod opieką będzie mieć 100 dzieci.

Żłobek miejski przy ul. 11 Listopada mieści się w rozległym, parterowym oraz nowoczesnym i funkcjonalnym budynku.

„Dzwoneczek” posiada cztery sale dla dzieci, dzielone na pół – na strefy edukacyjną i wypoczynkowo-rekreacyjną oraz salę gimnastyczną. Dzięki dużej kuchni z wyposażeniem wysokiej klasy, dzieci zjedzą ciepły i zdrowy posiłek na miejscu. O bezpieczeństwo maluszków zadba rozbudowany monitoring.

Inwestycja została zrealizowana w ramach rządowego programu Maluch+.

– Maluchy trafią tu już od 1 lutego. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tej nowoczesnej i bezpiecznej placówki. Pani Dyrektor Annie Szymczyk i całej (bardzo sympatycznej) załodze życzę samych dobrych chwil i satysfakcji z pracy z maluszkami. W dzisiejszej uroczystości wzięła udział Wiceminister Rodziny i Polityki Społecznej – Pani Barbara Socha, Wojewoda Opolski – Pan Sławomir Kłosowski oraz Dorota Bojemska – Przewodnicząca Rady Rodziny przy Marlenie Maląg – Minister Rodziny i Polityki Społecznej. Dziękujemy za wsparcie w ramach programu „Maluch Plus” – mówi Kordian Kolbiarz, Burmistrz Nysy.

W żłobku opieką objętych zostanie setka maluszków, a zatrudnienie znajdzie 26 osób.

– Nysa zaczyna nam wieść prym w województwie opolskim, jeżeli chodzi o opiekę nad maluchami i wychowanie przedszkolne. Do tego dochodzi nyski bon, a więc mamy taką kompleksową obsługę finansową, opiekuńczą dzieci – mówi Sławomir Kłosowski, Wojewoda Opolski.

W dniach 27-28 stycznia czekają nas Dni Otwarte w żłobku. Rodzice, którzy zapisali pociechę do placówki, będą mogli dokładnie obejrzeć nowy żłobek.

Foto: Starostwo Powiatowe w Nysie 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź