Start Aktualności Nowy oddział przedszkolny w Gminie Nysa otwarty

Nowy oddział przedszkolny w Gminie Nysa otwarty

przez Nysa Hot

30 października oficjalnie otwarto nowy oddział przedszkolny w  Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Białej Nyskiej. Do nowej placówki uczęszcza 25 dzieci.

Zakres prac obejmował rozbudowę Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Białej Nyskiej o jeden odział przedszkolny. Istniejący budynek przedszkola został rozbudowany, powstał obiekt nowoczesny, bezpieczny i energooszczędny. Inwestycja została zrealizowana w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Całkowita wartość inwestycji to 2 134 646,64 zł, a kwota dofinansowania to 1 852 200,00 zł.

– Bardzo dziękuję Pani Dyrektor i Jej zespołowi za ogromne zaangażowanie na rzecz dzieci i rodziców. Dziękuję mieszkańcom Białej Nyskiej i wszystkim ludziom dobrej woli, którzy na co dzień tworzą „lokalną wspólnotę”- powiedział Kordian Kolbiarz, Burmistrz Nysy.

W sołectwie w piątek odbierano również zadanie termomodernizacji gmachu szkoły. – Oba zadania kosztowały w sumie 4,5 mln złotych – mówi Dyrektor GZO, Adam Fujarczuk. Gmina Nysa w ostatnich latach pozyskała na tego typu projekty blisko 83 mln z programu Polski Ład.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź