Start Aktualności Nowy proboszcz nyskiej Bazyliki. Wiemy kto zastąpi Mikołaja Mroza

Nowy proboszcz nyskiej Bazyliki. Wiemy kto zastąpi Mikołaja Mroza

przez Nysa Hot

Obecny Proboszcz nyskiej Bazyliki odchodzi na emeryturę. 75-letni prałat Mikołaj Mróz decyzję ogłosił pod koniec maja. Na stanowisku pozostanie jeszcze kilka miesięcy, do czasu przekazania obowiązków nowemu proboszczowi. Z jedną z najważniejszych nyskich parafii związany był przeszło 35 lat, kiedy to zastąpił legendarnego ks. Kądziołkę.

Jak informuje Diecezja Opolska nowym proboszczem Bazyliki zostanie ks. Zbigniew Cieśla, obecnie proboszcz parafii Świętego Krzyża w Raciborzu-Studziennej.

Ksiądz prałat Mikołaj Mróz przechodzi na zasłużoną kapłańską emeryturę. 13 czerwca przypadał złoty jubileusz 50-lecia kapłaństwa. Mikołaj Mróz dał się poznać jako człowiek otwarty na nowoczesne rozwiązania. Skutecznie zabiegał o środki na ratowanie zabytków, a Bazylika Mniejsza w Nysie uznawana jest za jeden z najważniejszych obiektów sakralnych w Polsce południowej.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź