Start Aktualności Nowy rozkład jazdy MZK – zobacz co się zmieni

Nowy rozkład jazdy MZK – zobacz co się zmieni

przez Nysa Hot

Miejski Zakład Komunikacji w Nysie informuje, że od 1 stycznia 2023 zmianie ulegnie rozkład jazdy.

MZK Nysa zmienia rozkład jazdy

Zmiany w rozkładzie jazdy w 2023 roku obejmą praktycznie wszystkie linie. Na linii nr 1 autobusy będą kursować przez Krasińskiego do Castoramy, a nie jak wcześniej przez ul. Długosza. „Dwójka” będzie kursować przez ul. Bema, a jeśli będzie taka potrzeba, linia będzie korzystać również z przystanku gminnego przy ul. Racławickiej. – Linia nr 3 zostanie wydłużona do Skorochowa, a nr 4 do Hanuszowa – wylicza Prezes MZK, Piotr Janczar. – Z kolei autobusy z numerem „5” będą kursować przez Rodziewiczówny do Rolnika. Mieliśmy w tej sprawie wiele telefonów, więc uwzględniliśmy uwagi mieszkańców.

Na linii nr 6 dodany został przystanek „Złotogłowice – skrzyżowanie”, a wszystkie autobusy będą dojeżdżać też do Rusocina. Dodatkowy przystanek będzie w Domaszkowicach. Autobusy będą zatrzymywać się przez RCGO. 8 i 12 wydłużone będą o dodatkowe przystanki przy Siestrzechowicach (skrzyżowanie), a 9 o dodatkowe kursy do Konradowej. Ostatnia zmiana dotyczy linii nr 14, która będzie wydłużona do parkingu w Skorochowie.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź