Start Aktualności Nowy tomograf zacznie działać już w przyszłym tygodniu

Nowy tomograf zacznie działać już w przyszłym tygodniu

przez Nysa Hot

W poniedziałek (24.10) otwarto nowoczesną pracownię tomografii komputerowej w głuchołaskim szpitalu. Pracownia w ZOZ-ie ma zacząć działać w pełni już w przyszłym tygodniu.

–  To bardzo dobra wiadomość dla dalszego budowania i wzmacniania bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców gminy Głuchołazy i całego powiatu nyskiego. Nowy tomograf przyspieszy i poprawi diagnostykę lekarską w ZOZ Głuchołazy oraz przyczyni się do zwiększenia przychodów naszego głuchołaskiego szpitala z tytułu świadczenia dodatkowych usług medycznych na zewnątrz. Cieszę się, że mogłem się przyczynić do pozyskania blisko 3 mln zł na nowy tomograf dla Głuchołaz – mówi Artur Kamiński Członek Rady Społecznej ZOZ Głuchołazy i Szef PiS w powiecie nyskim.

Wyposażona w nowoczesnej klasy tomograf pracownia umożliwi diagnostykę i leczenie pacjentów na najwyższym poziomie. Tomograf komputerowy to jedno z podstawowych narzędzi diagnostycznych raka płuc i innych chorób układu oddechowego.  Urządzenie będzie także bardzo przydatne do monitorowania pacjentów po przebyciu COVID-19.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź