Start Lifestyle Nowy utwór Szymona Chodynieckiego już w sieci

Nowy utwór Szymona Chodynieckiego już w sieci

przez Nysa Hot

Szymon Chodyniecki, autor hitów “Sam na sam”, “Była chłodna” i “Z całych sił” wraca na scenę z nowym singlem. W teledysku do emocjonalnej ballady “Pada deszcz” wystąpiła fenomenalna Milena Zdzuj, 14-letnia mistrzyni Polski tańca modern, jazz i pole dance, znana z programu “You Can Dance – Nowa Generacja”.

“Pada deszcz” to nastrojowa ballada, współprodukowana przez Pawła Marciniaka z Varius Manx. Utwór pokazuje wszechstronność kompozycyjną Szymona, który, mimo że wywodzi się z estetyki hiphopowej, dotychczas był znany szerszej publiczności z energetycznego popu. Tym razem, piosenkarz i autor tekstów pokazuje swoje bardziej czułe, refleksyjne oblicze.

– Pisząc “Pada deszcz”, czerpałem ze swoich doświadczeń. Rozstania to jedne z najtrudniejszych momentów w naszym życiu. Cieszę się ze współpracy z kreatywnym zespołem ludzi, który pomógł mi oddać te emocje w muzyce i obrazie – tłumaczy Szymon.

Za koncepcję i reżyserię teledysku odpowiada Paweł Michno, instruktor tańca w Egurrola Dance Studio, trener formacji Jazz One i Jazz One Juniors oraz choreograf w programie “You Can Dance – Po prostu tańcz”.

– Wizja Pawła pomogła nam w najmądrzejszy sposób wykorzystać unikatowy talent Mileny, grającej w teledysku metaforyczną postać emocji wibrujących pomiędzy parą rozstających się osób – wyjaśnia Szymon.

Performance elektryzującej Mileny Zdzuj to bardzo charakterystyczny element wideoklipu, zrealizowanego w zabytkowym pałacu Lasotów pod Warszawą.

– Szukaliśmy do tej emocjonującej opowieści lokalizacji z charakterem. W pewnym sensie “Pada deszcz” to bardzo klasyczna piosenka i cieszę się z pomysłu Pawła [Michno – przyp.] na osadzenie historii w tym nastrojowym miejscu – dodaje artysta.

Nie można nie wspomnieć o akcencie ukraińskim. Rolę filmowej partnerki Szymona w teledysku gra modelka Diana Rozhkova, od kilku lat pracująca w Polsce. Fani muzyki mogli widzieć ją w niedawno publikowanym teledysku Tife – Fiesta.

Szymon pracuje właśnie nad nowym autorskim materiałem. Zapowiada kolejne single w najbliższych miesiącach, konsekwentnie pozostając w klimacie melodyjnego popu.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź