Start Aktualności Nowy żłobek już otwarty!

Nowy żłobek już otwarty!

przez Nysa Hot

Dziś oficjalnie otwarto nowy żłobek zlokalizowany przy ul. Łokietka w Otmuchowie. W nowej placówce miejsce znajdzie 35 maluchów.

– To obiekt na miarę XXI wieku, pięknie wykonany, pięknie wyposażony.  – mówi Jan Woźniak, Burmistrz Otmuchowa. – Mam nadzieję, że nowy żłobek w znacznej mierze zaspokoi potrzeby rodziców, którzy są czynni zawodowo i potrzebują pomocy w opiece nad dziećmi.

Łączna powierzchnia obiektu wynosi 235,29 m2. Obiekt jest kolorowy i przestronny. Gmina Otmuchów otrzymała dofinansowanie w wysokości 875 000 zł z projektu „MALUCH+ 2020 na budowę żłobka przy ul. Łokietka. Na tym jednak nie koniec. W gminie powstaną kolejne miejsca żłobkowe.

-Po raz czwarty Gmina Otmuchów otrzymała dofinansowanie na utworzenie miejsc żłobkowych. Tym razem pieniądze zostaną przeznaczone na modernizację budynku byłej szkoły w Grądach, w której powstanie żłobek z 40 miejscami dla najmłodszych. – informuje Jan Woźniak, Burmistrz Otmuchowa. -Poprzednie dofinansowania dotyczyły dwa razy Otmuchowa oraz Kałkowa w południowej części Gminy Otmuchów.  Kwota dotacji na obiekt w Grądach to 1 mln 200 tyś. złotych.

Zobacz materiał videoGmina Otmuchów – [WIDEO] Uroczyste otwarcie żłobka przy ul. Łokietka w Otmuchowie

Foto: Gmina Otmuchów

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź