Start Rozrywka Nysa na zdjęciach lotniczych

Nysa na zdjęciach lotniczych

przez Nysa Hot

Kolejna gratka dla miłośników historii lokalnej. 12 marca w Muzeum Powiatowym zobaczymy stare zdjęcia lotnicze Nysy. Wiele z nich to unikaty. Podczas wystawy usłyszymy wykład radnego Macieja Krzysika.

W ramach „Cyklu wykładów otwartych” Maciej Krzysik zaprosi na wykład pt. „Działania wojenne na ziemi nyskiej pod koniec II wojny światowej”. Po wykładzie będziemy mogli wiedzę porównać z fotografiami. – Na wystawie zobaczymy historię miasta z innej perspektywy – przekrój zdjęć lotniczych od lat 20. do czasów obecnych pokazuje przedwojenny rozwój miasta, zniszczenia wojenne, odbudowę i dalszy rozwój – mówi autor wystawy. – Część zdjęć została wykonana przez lotnictwo wojskowe Republiki Południowej Afryki – piloci 60. Dywizjonu Rozpoznawczego, operującego z Włoch pojawiali się nad Nysą w 1944 i 1945 roku w celu przygotowania rozpoznania celów dla bombardowań strategicznych prowadzonych przez amerykańską 15. Armię Lotniczą.

Wystawa będzie czynna do 19 kwietnia br. 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź