Start Aktualności Nysa najlepsza w regionie!

Nysa najlepsza w regionie!

przez Nysa Hot

Nyski Szlak Forteczny został uznany Najlepszym Produktem Turystycznym Województwa Opolskiego 2022! Specjalny certyfikat przyznała Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna.

Nyski Szlak Forteczny to nowa oznakowana trasa, która umożliwia dotarcie do wszystkich ważnych obiektów Twierdzy Nysa. Szlak rozpoczyna i kończy swój bieg w Bastionie św. Jadwigi, gdzie znajduje się Informacja Turystyczna, wystawa dotycząca twierdzy oraz multimedialna trasa historyczna. Innymi obiektami na szlaku są: Wieża Ciśnień, Fort Prusy, Wysokie Obwałowania, Fort II, Cmentarz Garnizonowy. Szlak został oznakowany specjalnymi drogowskazami, a przy Bastionie św. Jadwigi i Forcie II stanęły tablice informacyjne z mapą szlaku. Szlak uzupełniony jest o dodatkowe tablice informujące o poszczególnych obiektach twierdzy wyposażone również w kody QR.

Dodatkowo na szlaku zamontowano dwie duże tablice promujące Twierdzę Nysa. Dla rowerzystów przemierzających szlak wybudowano odcinki ścieżek rowerowych i zamontowano stojaki rowerowe. W ramach zwiększenia atrakcyjności obiektów fortecznych na szlaku wykonano dodatkowe elementy takie jak historyczny piec do wypieku chleba czy umeblowanie izby żołnierskiej. Dla odwiedzających szlak przygotowano przewodnik po Twierdzy Nysa z mapą szlaku. Dodatkowo wydane zostały publikacje promujące twierdzę tj. album fotograficzny oraz komiks ukazujący historię twierdzy. Elementem zwiększającym atrakcyjność szlaku jest możliwość zdobycia specjalnej odznaki turystycznej Twierdza Nysa. Na szlaku organizowane są spacery z przewodnikami w ramach różnych akcji i wydarzeń. Szlak forteczny łączy się z innymi szlakami turystycznymi jak np. Miejski Szlak Turystyczny, Szlak Kopernikowski czy szlakami rowerowymi.

Foto: Gmina Nysa

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź