Start Aktualności Nysa planem filmowym. Możesz przeżyć przygodę filmową!

Nysa planem filmowym. Możesz przeżyć przygodę filmową!

przez Nysa Hot

Łukasz Grzegorzek, pochodzący z naszego miasta producent filmowy, wraz z żoną Natalią nakręcą kolejny obraz. W produkcji zagra m.in. Agata Buzek. Co ważne, my także możemy przeżyć filmową przygodę.

„Tak ma być” – najnowszy film Łukasza Grzegorzka – to opowieść o Joannie “Jo” Lisieckiej, którą zagra Agata Buzek. Bohaterką jest współczesna kobieta, która próbuje pogodzić ze sobą różne światy: rodzinny, zawodowy oraz osobisty. To również historia mężczyzny, który stara się dotrzymać jej kroku.

– Pracuję nad tym, żeby Jo była kobietą na tyle wielowymiarową, by nie dało się jej opisać w dwóch zdaniach. I tak wykorzystałam dany mi limit dwóch zdań na wypowiedź. – mówi Agata Buzek, odtwórczyni roli Jo.

Film “Tak ma być” jest trzecią pełnometrażową fabułą w dorobku Grzegorzka, po świetnie przyjętym w Polsce i zagranicą “Kamperze” oraz “Córce trenera” nagrodzonej m.in. na festiwalach MFF Cottbus oraz Mastercard OFF Camera.

– Robię ten film, by odpowiedzieć na pytania, czym jest dla mnie rodzina, miłość i niespełnienie – mówi Łukasz Grzegorzek, reżyser i scenarzysta.

Łukasz Grzegorzek swój scenariusz rozwijał w programach Torino Film Lab oraz Ekran+. Projekt był prezentowany na Sofia Meetings, Polish Days oraz Thessaloniki Crossroads Co-Production Forum.

Planem zdjęciowym filmu pod tytułem „Tak ma być” będzie praktycznie cała Nysa. Zdjęcia będą kręcone m.in. nad Jeziorem Nyskim, a także w „Rolniku”. Co ciekawe, ci, którzy czują, że mają w sobie żyłkę do aktorstwa będą mogli sprawdzić się na planie.

– Kto tęskni za szkolnymi murami, ma trochę wolnego czasu i chce przeżyć niezapomnianą przygodę na planie filmowym razem z Agatą Buzek i innymi aktorami? Zapraszamy do udziału w nowym filmie fabularnym Łukasza Grzegorzka! Na plan zaprosimy kilkaset osób, głównie jako uczniów, ale mamy też kilka ról dla nauczycieli! Zgłoszenia prosimy kierować mailowo pod adres film@koskino.pl. W tytule maila prosimy wpisać imię i nazwisko oraz wiek. – zachęcają producenci filmu.

Film „Tak ma być” jest dofinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz program MEDIA Kreatywnej Europy. Zdjęcia rozpoczną się w sierpniu 2020. Producentką jest Natalia Grzegorzek z Koskino. Za zdjęcia odpowiada Weronika Bilska.

Foto: Weronika Kosińska

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź