Start Inwestycje Nysa stawia na elektromobilność

Nysa stawia na elektromobilność

przez Nysa Hot

Kamień węgielny pod budowę fabryki Umicore w WSSE oficjalnie wmurowany. W pierwszym etapie pracę znajdzie tu 400 osób. Równolegle powiat i gmina kończą budowę niezbędnej infrastruktury technicznej.

To dobry dzień dla całego regionu. Trudno sobie wyobrazić, że do fabryki nie będą dojeżdżać pracownicy z Głuchołaz, Otmuchowa i Paczkowa. Belgijski gigant może przyczynić się do stałej zmiany mentalności lokalnych przedsiębiorców. Już teraz wiele firm produkcyjnych podniosło pensje i wprowadziło dodatkowe pakiety dla pracowników.
Podczas dzisiejszych uroczystości na terenie budowy nowoczesnej fabryki, pod aktem erekcyjnym podpisali się m.in. prezes firmy Marc Gryngerg, Burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz oraz Wicewojewoda Teresa Barańska. Wszyscy oni podkreślali rolę, jaką może odegrać zakład pracujący w branży przyszłości jakąś jest szeroko rozumiana elektromobilność. – To historyczny moment dla Nysy – ocenia Kordian Kolbiarz. – 13 marca w trakcie targów pracy ruszają nabory na pracowników produkcji. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do inwestycji w Nysie.
Przypomnijmy, że pod Nysą będą wytwarzane materiały katodowe, wchodzące w skład baterii litowo-jonowych. Znajdą one zastosowanie w coraz bardziej popularnych samochodach z napędem elektrycznym.
Umicore chroni wrażliwe dane, stąd konsekwentnie nie podaje wszystkich szczegółów prowadzonej inwestycji. Podczas spotkania zaprezentowano m.in. materiał filmowy zarejestrowany na różnych etapach budowy zakładu. Na szczegóły musimy jeszcze trochę poczekać. Na razie przedstawiono wizualizację powstającego zakładu. Proces produkcji ma rozpocząć się jeszcze w tym roku.

fot. Umicore

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź