Start Inwestycje Nysa weźmie przykład z Paczkowa?

Nysa weźmie przykład z Paczkowa?

przez Nysa Hot

28 września, po zakończonym remoncie oficjalnie otwarto paczkowski Rynek. Całość robi wrażenie, choć jak przyznaje burmistrz miasta na odnowienie czeka jeszcze kilkanaście kamienic. Przebudowa Rynku to największa inwestycja w gminie od 1990 roku.

Płyta Rynku została zrobiona praktycznie na nowo, ale najważniejsze, że daje to nowe możliwości – powiedział podczas oficjalnego otwarcia odnowionego Rynku Burmistrz Paczkowa, Artur Rolka. Otwarcia dokonano wczoraj w czasie Targów Ekonomii Społecznej, podczas których zaprezentowało się 42 wystawców.

W sercu Paczkowa można zobaczyć płytę wykonaną z różnych kontrastujących materiałów (nawierzchnia brukowa z kamienia łamanego, kostka kamienna, płyty granitowe), spójne latarnie miejskie oraz robiącą duże wrażenie nową fontannę. W podobnym tonie ma zostać zrewitalizowany nyski Rynek, czego efekty częściowo można już zobaczyć przy ul. Wrocławskiej. – W czasie remontu było sporo niedogodności dla mieszkańców i przedsiębiorców, ale efekt chyba wszystkim się podoba – mówi Artur Rolka. W ramach inwestycji wydzielono także 45 miejsc parkingowych.

Pierwsze wydarzenie na nowym Rynku dostarczyło sporo emocji. Wieczorem na scenie w pobliżu ratusza zagrały m.in zespoły Horyzont oraz Piersi.

 

 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź