Start Aktualności Nysa wybrała. Stop nienawiści.

Nysa wybrała. Stop nienawiści.

przez Nysa Hot
Reelekcja na stanowisku burmistrza Nysy staje się faktem. Kordian Kolbiarz z ogromną przewagą może szykować się do jak mówi – tworzenia dobrej przestrzeni do życia. Na drugim biegunie Tomasz Hankus, który boleśnie zmierzył się ze ścianą rzeczywistości. 
Rekord KWW Kolbiarza
Z rekordowym poparciem na poziomie ponad 30% (22% PiS, 20 Koalicja) Kordian Kolbiarz wprowadza do Rady Miejskiej aż 8 radnych. Dla połowy z nich to reelekcja (Adam Zelent, Łukasz Bogdanowski, Dariusz Bednarz, Damian Kwiatkowski). W okręgu w którym startował włodarz miast z głosami wejdzie również Przemysław Dziaduś. Nowe twarze to Maciej Krzysik, Edward Hałajko i Sebastian Jankowicz. – Wynik jest rewelacyjny! – mówi dla nhot Kordian Kolbiarz. – To dla mnie i moich współpracowników jeszcze większe wyzwane. Dziękuję serdecznie wszystkim za oddane głosy. Przed nami 5 lat ciężkiej pracy. Nie będę wskazywał teraz pojedynczych priorytetów. Wszystkie punkty z programu wyborczego są ważne i zamierzam je spełnić.
Czerwona kartka dla Ligi Nyskiej
O sporym rozczarowaniu może mówić Liga Nyska. Jej członkowie od dwóch dekad kreowali się na obrońców „pokrzywdzonych” mieszkańców. Przekazy telewizyjne potrafią jednak zweryfikować rewelacje publikowane w wydawanym przez członków Ligi tygodniku oraz mit „miasta w ruinie”. Spokojna końcówka kampanii i ocieplanie wizerunku kandydatów pozwoliły na wprowadzenie do obydwu rad tylko jednego przedstawiciela (Danuta Pasieka). Czy to koniec ugrupowania Janusza Sanockiego? Znając krzepkiego posła, na pewno nie złoży tak łatwo szabli.
Nowa koalicja
Do wprowadzania kolejnych uchwał Kordian Kolbiarz będzie potrzebował poparcia Koalicji Obywatelskiej (Celina Lichnowska, Jolanta Trytko-Warczak, Feliks Kamienik, Zdzisław Konik, Joanna Bosak) lub Prawa i Sprawiedliwości (Elżbieta Szewczuk, Marek Święs, Paweł Szyra, Ryszard Jamiński, Paweł Nakonieczny, Paweł Grubiak, Lilla Cwajna). Alternatywą mogą być również głosy radnych Forum Samorządowego 2002,  Jacka Tarnowskiego i Jacka Czuchraja.
Falstart Hankusa
Choć sondażowe wyniki NTO dawały mu ponad 15% poparcia, radość była przedwczesna. Startujący z własnego komitetu wyborczego młody działacz społeczny uzyskał najgorszy wynik ze wszystkich kandydatów na fotel burmistrza miasta. Zresztą zgodnie z przewidywaniami. To doskonały przykład jak nie robić negatywnej kampanii wyborczej. Miał podjechać autobus po „urzędników Kolbiarza”, teraz zostaje bilet do innego miasta i to z wyremontowanego przez Kolbiarza centrum przesiadkowego.
Najwięksi przegrani
Wśród znanych nazwisk do Rady Gminy nie dostali się m.in. Wiesław Tokarz (121), Anna Pyka (85), Jacek Krzysztoń (68), Janina Janik (128), Jerzy Jałoszyński (54), Janusz Chabiński (170), Jan Satora (113), Piotr Walach (138), Stanisław Czepiel (223) oraz Artur Pieczarka (234).
Wybory Burmistrza Nysy:
Kordian Jan Kolbiarz KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KORDIANA KOLBIARZA – 14 065 głosów (62 procent)
Paweł Jerzy Nakonieczny KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ – 2892 głosy (12,76 procent)
Tomasz Edward Hankus KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE HANKUS 2018 – 1117 głosów (4,93 procent)
Piotr Smoter KOMITET WYBORCZY „LIGA NYSKA” – 2670 głosów (11,78 procent)
Jolanta Elżbieta Trytko-Warczak KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA – 1920 głosów (8,47 procent)
fot. KWW Kordiana Kolbiarza

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź