Start Aktualności Nysa wybuduje eko-kotłownię

Nysa wybuduje eko-kotłownię

przez Nysa Hot

NEC Nysa ogłosił II przetarg nieograniczony na budowę kotłowni  z kotłem parowym opalanym paliwem alternatywnym. Inwestycja będzie finansowana przez NFOŚiGW w Warszawie.

Inwestycja to szansa na niższe rachunki na ogrzewanie

Ogłoszenie o zamówieniu publicznym na platformie zakupowej MarketPlanet pojawiło się wczoraj (link). Przedmiotem zamówienia jest budowa z dostawą urządzeń i uruchomieniem kotłowni z kotłem parowym o mocy 6 MW wraz z turbozespołem opalanym paliwem alternatywnym, o zdolności przerobowej 15 000 Mg/rok wraz z infrastrukturą towarzyszącą oraz uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie. Inwestycja powstanie na terenie spółki NEC przy ul. Jagiellońskiej. – Chcemy, żeby Nysa stała się miejscem, które będzie niemal samowystarczalne pod względem energii – mówi Burmistrz Nysy, Kordian Kolbiarz. – Oprócz spółki NEC, również Agencja Rozwoju Nysy oraz Wodociągi i Kanalizacja AKWA przygotowują  inwestycje, które sprawią, że koszty życia w naszym mieście będą najniższe w całym regionie.

Dodajmy, że NEC posiada ważne pozwolenie budowlane na realizacje inwestycji oraz prawo do dysponowania nieruchomością na cele budowlane.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź