Start Inwestycje Nysa zabezpieczona na 16 lat

Nysa zabezpieczona na 16 lat

przez Nysa Hot

W Domaszkowicach trwa budowa trzeciej kwatery na odpady, będzie też czwarta. Zabezpieczy to naszą gminę na kolejnych 16 lat.

Firma Tombet z Korytnicy buduje trzecią kwaterę na odpady w Regionalnym Centrum Gospodarowania Odpadami w Domaszkowicach. Prace są już mocno zaawansowane. Prezes EKOM-u Damian Nowakowski już zapowiada, że powstanie także czwarta kwatera. Wykonawca ma czas na wybudowanie nowej kwatery do końca lutego przyszłego roku. Możliwe jednak, że  inwestycja będzie ukończona nawet w tym roku. Wiele zależy od aury. Koszt inwestycji to blisko 5,4 mln złotych.

Do Domaszkowic trafiają śmieci z 19 gmin Opolszczyzny, ale także spoza naszego województwa. Dwie obecnie działające kwatery obsługują w sumie 250 tys. mieszkańców naszej i ościennych gmin. Powoli jednak już się zapełniają i stąd potrzeba wybudowania kolejnej. EKOM ma w planach także budowę czwartej kwatery w Domaszkowicach. To zapewniłoby spokój na około szesnaście lat. – Szacujemy, że właśnie na taki okres wystarczą nowe kwatery. Dzięki inwestycjom będziemy na kolejne kilkanaście lat zabezpieczeni w kwestii składowania śmieci. – mówi prezes spółki EKOM, Damian Nowakowski.

fot. UM w Nysie

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź