Start Aktualności Nysa zabezpieczona na kilka lat

Nysa zabezpieczona na kilka lat

przez Nysa Hot

Trzecia kwatera w RCGO Domaszkowice gotowa. Nyski Ekom ma zezwolenie na budowę kolejnej.  Wartość inwestycji to 5,4 miliona złotych. Kwatera o powierzchni 33 tys. m kw. i będzie miała pojemność około 20 tys. m3. 

Nowa kwatera w Regionalnym Centrum Gospodarki Odpadami powinna wystarczyć na 6-8 lat składowania odpadów, które przeszły segregację i nie da się ich ponownie wykorzystać. Zakończona w styczniu br. 5-milionowa inwestycja przeszła wymagane odbiory. Spółka EKOM myśli też nad budową kolejnej kwatery. Jest już wyznaczone miejsce i uzyskane zezwolenie na inwestycję. Przed spółką stoi jednak inne wyzwanie, a mianowicie szukanie sposobów na alternatywne sposoby zagospodarowania odpadów. Od kilku miesięcy EKOM zasięga opinii różnych instytucji, w zakresie możliwości redukcji odpadów komunalnych, przy zachowaniu niskich kosztów obsługi całego procesu.

Od wielu lat to palący problem wszystkich gmin w Polsce. Zmieniają się przepisy i normy dotyczące składowisk odpadów, sposób ich składowania, a także przetwarzania i ponownego wykorzystania. Stosowane dzisiaj technologie pozwalają na częściowy recykling. Do 2035 roku kraje członkowie UE powinny odzyskiwać 65% odpadów.

fot. pixabay

 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź