Start Rozrywka Nysa zamieni się w magiczne miejsce

Nysa zamieni się w magiczne miejsce

przez Nysa Hot

Już pod koniec lipca nasze miasto znów opanują elfy, czarodziejki, futrzaki, wojownicy i inne dziwne, choć niezwykle przyjazne stworzenia. Wszystko za sprawą Nyskonu. To będzie już III edycja nyskiego konwentu fantastyki. W tym roku ma być jeszcze więcej atrakcji niż poprzednio. Przedsmak tego co będzie działo się latem czeka nas podczas funtastycznej parady. To już 19 lipca!

A my rozmawiamy z Arkiem Budnym, organizatorem Nyskonu. Przypomnijmy, że wydarzenie odbędzie się w dniach 19-21 lipca.

NysaHot: Czym zaskoczy nas Nyskon w tym roku?

Arek Budny: Na każdą kolejną edycję szykujemy nowe fantastyczne atrakcje i staramy się jak możemy, aby pozytywnie zaskoczyć uczestników. 3 największe nowości w tym roku to Stalker: Na skraju Nysy  -uczestnicy przez 3 dni będą mogli się przenieść do postapokaliptycznego świata, porozmawiać ze stalkerami, sprawdzić jak działają różne artefakty i anomalie. Również wcielić się w rolę jednego z nich i sprawdzić się w wyprawie do Zony! Czeka nas też Bal Strojów Dawnych – główna atrakcja w piątkowy, Nyskonowy wieczór. Zapraszamy mieszkańców do bycia świadkami fantastycznych zmagań podczas balu, gdzie uczestnicy w stylizowanych strojach balowych będą starać się udowodnić, że to właśnie ich strój, taniec i kunszt zasługują na koronę króla i królowej balu.

NysaHot: Jakie będą najważniejsze atrakcje?

Arek Budny: Każda ze stref będzie miała całą masę atrakcji zarówno dla osób siedzących w temacie jak i tych, którzy jeszcze nie mieli okazji uczestniczyć w festiwalu Fantastyki. Dodatkowo każdy z Nyskonowych gżdaczy (wolontariuszy) posłuży informacją w jakiej atrakcji i o której godzinie warto wziąć udział.

NysaHot: Jakie wydarzenia przygotowano dla tych, którzy nie interesują się fantastyką?

Arek Budny: Dla osób (jeszcze) niezainteresowanych szeroko pojętą fantastyką szykujemy całą masę atrakcji w strefie Pasji. Będzie można tam przeżyć przygodę w bloku podróżniczym, dowiedzieć się ciekawych rzeczy o ludziach na prelekcjach z lekarzem i fizjoterapeutą, stoczyć bitwę na balony z wodą i kolorowy proszek Holi. W strefie Japonii natomiast przybliżona zostanie kultura tego kraju, jak i dalekiego wschodu ogółem.

NysaHot: Do wzięcia udziału w Nyskonie będziecie zachęcać podczas Funtastycznej Parady. Co to za wydarzenie?

Arek Budny: Funtastyczna parada to wydarzenie, które po pierwsze ma na celu pokazać jak pozytywnie zakręceni ludzie mieszkają w Nysie i najbliższych okolicach. 8 czerwca zapraszamy do spotkania się z postaciami z gier, książek, filmów i szeroko pojętej popkultury oraz wspólnego przemarszu pod Wieżę Ciśnień, gdzie będą czekać na wszystkich przeróżne atrakcje. Zachęcamy również do przebrania się samemu i dołączenia do wspólnego pochodu!

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź